close

اخبار و مقاله ها

ساخت اسکلت پیچ و مهره چگونه است؟

ساخت اسکلت پیچ و مهره چگونه است؟

در حال حاضر با پیشرفت صنعت و تکنولوژی بکارگیری اسکلت پیچ و مهره برای ساخت انواع سازه ها و مکان های مختلف افزایش یافته و به همین خاطر ساخت اسکلت پیچ و مهره در انواع مختلف به عنوان یک تخصص و تکنیک شناخته می شود. در سال های گذشته این نوع سازه ها فقط به شکل سوله های صنعتی و سازهای قابل استفاده در صنایع پتروشیمی و یا نفت و گاز ساخته می شدند و چندان تنوع و تفاوتی در آنها وجود نداشت اما امروزه ساخت اسکلت پیچ و مهره در انواع مختلف و برای کاربرد های متفاوت نظیر ساختمان های مسکونی و تجاری و اداری صورت می گیرد و روز به روز هم استفاده از این نوع سازه ها توسعه می یابد که البته دلایل خاص خود را دارد که در ادامه به آنها می پردازیم. 

همه چیز درباره چگونگی سوله سازی

همه چیز درباره چگونگی سوله سازی

سوله سازی یا همان سازه های شیب دار و طراحی آن، کاری دقیق و تخصصی است. بیشترین کاربرد این سازه صنعتی است و در ساخت نمایشگاه ها، فروشگاه ها، آشیانه هواپیما، سالن های ورزشی و ... از آن استفاده می کنند. برای ساخت سوله ها باید از تیر ورق استفاده کرد. سرعت ساخت، صرفه جویی در وقت و هزینه و استحکام بالا در برابر باد، زلزله و ... از خصوصیات بارز سوله است.

باز کردن رول فولادی: چرا و چگونه؟

باز کردن رول فولادی: چرا و چگونه؟

ابتدا به تعریف کلی فرآیند پراداخته و سپس با مثالی روزمره به اهمیت این فرآیند و ملاحظاتی که طی انجام آن باید مورد توجه قرار گیرد اشاره شده است. در نهایت شیوه‌های رایج انجام کار معرفی شده و طبق توصیه کارفرما انجام این کار توسط مجموعه ایشان در انتهای نوشته درج شده است.

نکاتی که در خصوص ساخت جرثقیل‌ صنعتی باید بدانید.

نکاتی که در خصوص ساخت جرثقیل‌ صنعتی باید بدانید.

ابتدا به کاربرد جرثقیل‌های صنعتی و لزوم ساخت جرثقیل‌های متناسب با هر پروژه پرداخته شد. سپس با اشاره به نکات مهم در انتخاب نوع جرثقیل، جرثقیل‌های سقفی، دروازه‌ای و نیم‌دروازه‌ای و کاربرد آن‌ها همراه با تصاویر مرتبط معرفی شدند. در پایان به عنوان جمع‌بندی زمینه‌های کاربری هر یک از جرثقیل‌ها به طور خلاصه از نظر گذرانده شده و ارائه خدمات توسط کارخانه صنعت متال در این زمینه یادآوری شد.

سازه‌های فلزی- سازه‌های جوشی

سازه‌های فلزی- سازه‌های جوشی

در مقدمه به معرفی اصطلاح سازه‌های جوشی و تفاوت آن با عناوین سیستم‌های سازه‌ای پرداخته شد. سپس مزایا و معایب اتصالات جوشی در مقایسه با اتصالات پیچی ذکر شده و نکات مهمی در اجرای اتصالات جوشی و نیز نکات مهم در به‌کارگیری اتصالات جوشی در سیستم‌های سازه‌ای متداول بیان شدند. در پایان آیین‌نامه‌های مرتبط معرفی شده و به فعالیت گروه صنعت متال سازعدر این زمینه اشاره شد.

ملاحظات فنی در باز کردن رول فولاد ۲۵ میلی‌متر

ملاحظات فنی در باز کردن رول فولاد ۲۵ میلی‌متر

در این مطلب باز کردن رول فولاد ۲۵ میلی‌متر با جزئیات بیشتری مورد توجه قرار گرفت. برای این منظور موضوع حفظ کیفیت ورق‌ها به عنوان موضوع اصلی انتخاب شده و نکات مهم در مراحل مختلف نگهداری، حمل و باز کردن رول‌ها توسط ماشین‌آلات بیان شدند. در پایان به فعالیت تخصصی کارخانه صنعت متال در این زمینه اشاره شد.

خصوصیات و مراحل ساخت سوله فلزی

خصوصیات و مراحل ساخت سوله فلزی

ساخت سوله فلزی معمولا به صورت سقف شیبدار می باشد. این نوع سقف ها طبق محاسبات فنی خاص طراحی شده و به اجرا در می آیند. ساخت سوله فلزی معمولا در کارخانه ها، سوله های سنتی و صنعتی، تعمیرگاه ها، سالن های ورزشی و اکثر فروشگاه های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد. اجرای ساخت سوله فلزی در دهانه های بزرگ مرسوم بوده و همزمان با افزایش دهانه در ابعاد تیرها و ستون ها از تیر ورق پروفیل استفاده می شود.

برشکاری و کاربردآن

برشکاری و کاربردآن

گاهی برای برش فلزات و ورق ها از ابزارهای دستی، اهرمی و ماشینی استفاده می شود که به عنوان برش کاری شناخته شده است. برش کاری به دو روش انجام می شود که عبارتند از: سنتی و مدرن. برش کاری خود دارای انواعی می باشد گرم و سرد. یکی از شرکت های مربوط به برش کاری صنعت متال می باشد.

ساخت زنبوری و کاربرد آن

ساخت زنبوری و کاربرد آن

زنبوری یک نوع تیرآهن می باشد که بر روی سطوح آن حفره هایی توخالی شکل گرفته است که استفاده از این ها خود دارای مزایا و معایبی می باشد. پس از ساخت زنبوری روش هایی برای برش آن وجود دارد که عبارتند از: پانیر و لتیسکا. شرکت صنعت متال نیز یکی از شرکت هایی است که در این حوزه فعالیت می کند.

شاپ دراوینگ چیست؟

شاپ دراوینگ چیست؟

شاپ دراوینگ را با نام نقشه های کارگاهی هم می شناسند و منظور از آن نقشه هایی است که کارخانه ها و مهندسان برای ساخت و قطعه زنی و نصب استراکچرهای فلزی طراحی کرده و مورد استفاده قرار می دهند. شاپ دراوینگ یا نقشه های کارگاهی از روی نقشه های سازه تهیه می گردند. در واقع تهیه نقشه های کارگاهی در ادامه کار مهندسان معمار و سازه صورت می گیرد و وقتی کار آنها به پایان می رسد کار تهیه نقشه کارگاهی آغاز می شود.

سازه های فلزی به چه سازه هایی می گویند؟

سازه های فلزی به چه سازه هایی می گویند؟

سازه های فلزی به سازه هایی گفته می شود که از جنس فلز بوده که در آن از قطعات آماده فلزی برای ساخت اسکلت ساختمان های مختلف استفاده می شود. این قطعات فلزی با استفاده پیچ و مهره به هم وصل می گردند.

سازه‌های فلزی- سازه‌های پیچ‌ و مهره ای

سازه‌های فلزی- سازه‌های پیچ‌ و مهره ای

مقدمه با بیان علت گسترش اجرای ساز‌ه‌های پیچ و مهره ای آغاز شده و در ادامه مزایای بهره‌گیری از این سازه‌ها نسبت به ساز‌های جوشی عنوان شدند. سپس انواع اتصالات پیچ و مهره معرفی شده و نکات مورد توجه در اجرای پیچ و مهر که منجر به گسست سازه می‌شوند ذکر شدند. در نهایت به فعالیت‌های اجرایی در ایران و ارائه خدمات توسط کارخانه صنعت متال اشاره شد.

ساخت و اجرای سوله سازی باکیفیت استاندارد ومدت زمان

ساخت و اجرای سوله سازی باکیفیت استاندارد ومدت زمان

سوله سازی به عنوان یکی از زیر ساختهای صنایع کوچک و بزرگ از اهمیت خاصی برخوردار است. انواع روش های سوله سازی مانند سازه جوشی و یا سازه پیچ و مهره وجود دارند. روش ساخت سوله با روش پیچ و مهره دارای مزایای زیادی همچون سرعت اجرا و نصب بالا، کیفیت و ایمنی زیاد بوده و روش مناسبی برای جایگزینی روش سازه جوشی محسوب می شوند. شرکت صنعت متال معتبرترین مجری اجرای سازه های پیچ و مهره در ایران شناخته می شود.

معرفی ساخت اسکلت پیچ و مهره

معرفی ساخت اسکلت پیچ و مهره

در این متن به معرفی ساختمان های ساخته شده با اسکلت پیچ و مهره پرداخته شد. این ساختمان ها معرفی و مزایای آنها شرح داده شد. با اتصالات رایج جوشی مقایسه گردید و برتری های ساخت اسکلت پیچ و مهره نسبت به سایر اتصالات بیان شد. همچنین از شرکت متال صنعت به عنوان ارائه دهنده این خدمات نام برده شد.

بررسی انواع روشهای برش کاری،مزایا ومعایب آن

بررسی انواع روشهای برش کاری،مزایا ومعایب آن

برش کاری یکی از فرآیندهای مهم در صنایع فلزی بوده و جهت برش دادن انوع ورق های فلزی از برشکاری استفاده می گردد. برشکاری دارای انواع مختلفی است. روشهایی مانند پلاسما، اکسیژن، جت سیال و لیزری برخی از انواع روشهای برشکاری بشمار می آیند. روش برش لیزری با توجه به مزایای زیاد آن بهترین روش برشکاری محسوب می شود.

آشنایی با انواع و کاربردهای ساخت سوله فلزی

آشنایی با انواع و کاربردهای ساخت سوله فلزی

ساخت سوله فلزی به دلیل اینکه این سازه فلزی دارای کاربرد بسیار زیادی در حوزه های مختلف ساخت و ساز است از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. سوله فلزی در بسیاری از واحدهای صنعتی و تولیدی بسیار پرکاربرد و قابل استفاده است. در واقع سوله های فلزی سازه‌های صنعتی هستند که دارای دهانه های بزرگ و سقف های خرپایی، قوسی و شیب دار می باشند.

تیرآهن های ساخت زنبوری و کاربرد آنها در سازه ها

تیرآهن های ساخت زنبوری و کاربرد آنها در سازه ها

در صنعت ساختمان بیشتر از همه چیز به کیفیت باید اندیشید و هر روزه در این بخش تکنولوژی و سیستم های جدیدی پا به عرصه وجود می گذارند که هر کدام از این تکنولوژی ها انقلابی در صنعت ساخت و ساز و سازه به وجود می آورند .در این بین در صنعت فلز و تیرآهن نیز هر روزه شاهد تکنولوژی های جدیدی هستیم که همه آنها از دل طبیعت برآمده و مبحث این بخش نیز در مورد تکنولوژی هست که از نظم طبیعت و لانه سازی زنبورها گرفته شده که به ساخت زنبوری مشهور است .

معرفی سازه های جوشی

معرفی سازه های جوشی

سازه های جوشی، با اتصال و جوش دادن تعدادی فلز یا فولاد به یکدیگر متصل می شوند، بیشترین میزان کاربرد این سازه ها در صنعت می باشد.

ساخت و نصب این سازه ها، به دلیل حساسیت بالا، نیاز شدید ب مهارت، تخصص و تجربه دارد.

این نوع از سازه ها در کشور های زلزله خیز دارای اهمیت بالایی می باشد و باید در تمام مراحل ساخت آن نظارت کامل داشت.

سازه های فلزی و موارد استفاده از آن

سازه های فلزی و موارد استفاده از آن

سازه های فلزی در تمامی پروژه های ساخت و ساز و ترمیم کاربرد فراوانی دارند و امروزه به دلیل استفاده از اسکلت های فلزی و بتنی برای ساختمان ها استفاده از سازه های فلزی نیز بسیار مرسوم شده است.

بررسی موارد مهم در ساخت جرثقیل صنعتی

بررسی موارد مهم در ساخت جرثقیل صنعتی

ساخت جرثقیل صنعتی با توجه به گسترش روزافزون صنایع مختلف از رشد و توسعه برخوردار بوده است. انواع جرثقیل صنعتی با توجه به نوع کاربری و محل مورد استفاده طراحی و ساخته می شود. جرثقیل صنعتی سقفی، جرثقیل صنعتی آویز، جرثقیل صنعتی دروازه ای از جمله انواع پرکاربرد جرثقیل صنعتی محسوب می شوند. صنعت متال معتبرترین شرکت تولید کننده انواع جرثقیل صنعتی در ایران بشمار می رود.

شاپ دراوینگ و کاربردهای آن

شاپ دراوینگ و کاربردهای آن

زمانی­که نقشه­های معماری به وسیله مهندسین آرشیتکت ارائه می­شود.مهندسین سازه باید به صورت دقیق، ابعاد و محل­های دقیق ستون­ها، تیرها ، پلان­های نصب و .... را مشخص کنند. درنتیجه تمامی این عوامل نیازمند نقشه دقیق مهندسی بوده و اهمیت شاپ دراوینگ در این مرحله معلوم می­شود. در ادامه توضیحات بیشتری در خصوص نقشه کارگاهی خواهیم داد.

باز کردن رول های فولاد در شرکت صنعت متال

باز کردن رول های فولاد در شرکت صنعت متال

شرکت صنعت متال با داشتن بیشترین خطوط شیت کردن وباز کردن رول های فولاد در صدد است تا اطلاعات کاربران خود دراین زمینه را بیفزاید.

دانستنی ها در مورد باز کردن رول فولاد 25 میلی متر

دانستنی ها در مورد باز کردن رول فولاد 25 میلی متر

شرکت صنعت متال با داشتن بیشترین خطوط شیت کردن وباز کردن رول های فولاد در صدد است تا اطلاعات کاربران خود در زمینه باز کردن رول های فولاد 25 میلی متر را بیفزاید.   

بررسی مزایای ساخت اسکلت پیچ و مهره

بررسی مزایای ساخت اسکلت پیچ و مهره

مزایای ساخت اسکلت با اتصالات پیچ و مهره ای را در مقایسه با سایر روش ها به ویژه اتصالات جوشی بیان کرده و با برجسته سازی ویژگی های ممتاز ساخت اسکلت با اتصال پیچ و مهره، با قضاوتی منصفانه، شما را از نکات مهم و نیز معایب این روش آگه می سازیم. قطعا شما هم اگر در فضای محدود و شرایط خاص اجرایی باشید، اسکلت فلزی با اتصالات پیچ و مهره ای را ترجیح داد.

ساخت سوله فلزی و طراحی مناسب برای آن

ساخت سوله فلزی و طراحی مناسب برای آن

ساخت سوله فلزی از حساسیت زیادی برخوردار است چرا که با توجه به وسعت سوله سازه باید کاملا استاندارد ساخته شود سوله فلزی ساخته شده می بایست برخی بار ها را تحمل کند.این بارها می تواند بار برف ، بار زلزله ، بار جرثغیل سقفی، بار باد و غیره باشد. ساختار مهندسی شده ی سوله فلزی می باست توسط مهندسین کارآمد تایید و برنامه ریزی شود.

ساخت تیر آهن زنبوری

ساخت تیر آهن زنبوری

ساخت زنبوری یا به عبارتی ساختمان سازی با استفاده از تیر آهن زنبوری یکی از روش های گسترده در ساختمان سازی این روزها می باشد که علاوه بر شناسایی معایبی در آن، به علت مزایای بی شمار آن و مقرون به صرفه بود مورد توجه و استفاده بسیاری از مهندسان امروزی قرار دارد

نقش متریال در سازه های جوشی

نقش متریال در سازه های جوشی

سازه های جوشی باید دارای ویژگی هایی باشند که از لحاظ متریال بتواند دست طراح را برای طراحی باز بگذارد و با توجه به استاندارد بودن پروفیل هل، میلگردها و دیگر مصالح فلزی ساختمان

مراحل ساخت جرثقیل صنعتی

مراحل ساخت جرثقیل صنعتی

ساخت جرثقیل صنعتی طی مراحل بسیار پیچیده ای انجام می شود، چرا که صنعتی می باشد. ساخت جرثقیل صنعتی به صورت کلی آسان و ابتدایی می باشد .لی مراحل ساخت جرثقیل صنعتی پیچیده و سخت می باشد. پیش از اینکه ساخت جرثقیل صنعتی برای تولید کنندگان امر مهمی شود، ساخت جرثقیل بسیار آسان و ساده بوده است.

شاپ دراوینگ اسکلت های فلزی

شاپ دراوینگ اسکلت های فلزی

اگر شما یک مهندس معمار یا سازه باشید حتما با مفهوم شاپ دراوینگ آشنا خواهید بود. شاپ دراوینگ همان نقشه هایی است که مهندسان و قطعه زنان از آن برای تولید و ساخت محصولات فلزی استفاده می کنند. امروز به صورت خلاصه شما را شاپ دراوینگ اسکلت های فلزی آشنا می کنیم.

نکات مهم در ساخت و طراحی جرثقیل سقفی

نکات مهم در ساخت و طراحی جرثقیل سقفی

شرکت ها و صنایعی که دارای حجم بالایی از تولید هستند و در سوله های بسیار بزرگ عملیات تولید خود را انجام می دهند، برای حمل و نقل کالا ها با مشکلات مختلفی بر روی سطح زمین رو به رو هستند. جرثقیل سقفی همانطور که از اسمش پیداست بر روی سقف ایجاد شده و از فضای خالی که در بالای سوله های به جود می آید برای انتقال و حرکت استفاده می کند.

بررسی ویژگی های سازه های فلزی و مزایای آن

بررسی ویژگی های سازه های فلزی و مزایای آن

در تعریف کلی می توان استفاده از فلز یا فولاد برای تحمل نیرو های مختلف و انتقال آن ها را سازه های فلزی دانست. با توجه به نقشی که فلز در ساخت سازه ها داشته است و البته اهمیت بالای زمان در استفاده از آنها معمولاً فلز هایی که به عنوان سازه های مختلف به کار می روند، از قبل طراحی های مختلفی دارند.

نکاتی که باید درباره سوله سازی بدانید

نکاتی که باید درباره سوله سازی بدانید

سوله سازی یکی از کارهای صنعتی است که نیاز به مهارت و تجربه کافی دارد. برای ساخت یک سوله با کارایی مختلف یک تیم حرفه ای و کارکشته نیاز داریم که بتواند تما امور را مدیریت کند. در این مقاله ما شما را هر چه بیشتر با انواع سوله و سوله سازی آشنا خواهیم کرد.